Emocje i zabawa podczas Tęcza Bydgoszcz Cup!
Fantastyczna zabawa, wysoki poziom, niesamowite bramki, ogromne emocje i przede wszystkim dużo radości i fantazji nie tylko na boisku, ale również poza nim - tak wyglądał I Międzynarodowy Turniej Tęcza Bydgoszcz Cup! Ostatecznie I miejsce zajął zespół UKS SMS Łódź, drugą lokatę zajęły gospodynie Tęcza Bydgoszcz I, a trzecie aktualny Mistrz Polski Ząbkovia Ząbki. Na wysokim, 5. miejscu uplasowały się nasze najmłodsze zawodniczki z Tęczy II.  
 
I Międzynarodowy Turniej Tęcza Bydgoszcz Cup z pewnością na długo zapadnie w pamięć uczestniczkom. Oprócz sportowych emocji zawodniczki odwiedził clown Mateusz Kiełtyka z Grupy Mimezis Art ze specjalnie przygotowanym pod imprezę programem, a niesamowitą popularnością cieszyły się również dmuchane zamki. Wszyscy uczestnicy mieli do dyspozycji pełen catering przygotowany przez rodziców i firmy z nami współpracujące, a atmosferę podgrzewał świetny prowadzący Maciej Łopatto.

Dziękujemy wszystkim drużynom za przybycie i gratulujemy postawy.

Poniżej klasyfikacja końcowa turnieju:
1. UKS SMS Łódź 7 21 27:4
2. Tęcza Bydgoszcz I 7 16 20:6
3. Ząbkovia Ząbki 7 13 16:9
4. Olimpia Szczecin 7 13 15:9
5. Tęcza Bydgoszcz II 7 7 6:23
6. Szóstka Inowrocław 7 4 6:12
7. Berolina Mitte II 7 4 2:18
8. Berolina Mitte I 7 1 2:14

 
MVP turnieju: Zofia Sobota (Ząbkovia Ząbki)
Królowa strzelców: Inez Sikora (UKS SMS Łódź)
Najlepsza bramkarka: Martyna Kubiak (Tęcza I Bydgoszcz)
Najmłodsza zawodniczka: Chelsy Kengne (Berolina Mitte II)

 
Wyniki:
BERO I  0:1  BERO II
TĘCZA I  6:1  TĘCZA II
BERO I  1:1  SZÓSTKA
BERO II  0:3  TĘCZA I
SZÓSTKA  1:1  TĘCZA II
TĘCZA I  3:0  BERO I
UKS SMS ŁÓDŹ  6:0  BERO II
ZĄBKOVIA  2:3  TĘCZA I
UKS SMS ŁÓDŹ  6:0  TĘCZA II
ZĄBKOVIA  3:0  BERO II
BERO I  0:2  UKS SMS ŁÓDŹ
OLIMPIA  0:3  TĘCZA I
SZÓSTKA  1:2  ZĄBKOVIA
BERO II  0:4  OLIMPIA
UKS SMS ŁÓDŹ  3:0  ZĄBKOVIA
TĘCZA II  0:3  OLIMPIA
TĘCZA I  1:1  SZÓSTKA
TĘCZA II  0:5  ZĄBKOVIA
SZÓSTKA  0:0  BERO II
TĘCZA II  2:1  BERO I
OLIMPIA  2:3  UKS SMS ŁÓDŹ
TĘCZA II  2:1  BERO II
BERO I  0:2  OLIMPIA
TĘCZA I  1:2  UKS SMS ŁÓDŹ
SZÓSTKA  1:2  OLIMPIA
BERO I  0:2  ZĄBKOVIA
UKS SMS ŁÓDŹ  5:1  SZÓSTKA
OLIMPIA  2:2  ZĄBKOVIA

Bramki zdobyły:
UKS SMS Łódź: Inez Sikora 8, Wiktoria Malczewska, Julia łuczak, Sandra Kowalska po 4, Natalia Sikorska 3, Klaudia Kiełczewska i Amelia Majtczak po 2
Tęcza I Bydgoszcz: Natalia Jamrozik, Patrycja Sitkowska po 6, Anna Bucholc, Anna Pietraszewska po 3, Emilia Sobierajska 2.
Ząbkovia Ząbki: Zofia Sobota 8, Julia Tabaka 3, Oliwia Gasińska, Justyna Modzelewska, Zuzanna Pietrasik, Weronika Sałuda, Amelia Toton po 1
Olimpia Szczecin: Julia Białas 4, Alicja Ławrynowicz 3, Zuzanna Rybińska 3, Aleksandra Kuśmierczyk i Patrycja Kaczmarczyk po 2, Nadia Ulas 1
Tęcza II Bydgoszcz: Nadia Wosik i Agata Polaszek po 3
Szóstka Inowrocław: Julita Lipińska 4, Oliwia Jendrasiak 2
Bero I: Ly Bargas i Raya Schueller po 1.
Bero II: Borsi Nyamusa 2

Asysty:
UKS SMS Łódź: Inez Sikora, Julia Łuczak po 6,Wiktoria Malczewska, Klaudia Kiełczewska, Amelia Majtczak po 1
Tęcza I Bydgoszcz: Anna Pietraszewska 3, Martyna Kubiak, Emilia Sobierajska, Natalia Jamrozik, Patrycja Sitkowska po 2, Jagoda Rachuba, Zuzanna Czapiewska, Martyna Sulecka po 1.
Ząbkovia Ząbki: Oliwia Gasińska, Julia Tabaka po 2,Zuzanna Pietrasik, Zofia Sobota, Helena Szatkowska, Amelia Toton po 1.
Olimpia Szczecin: Zuzanna Rybińska 3, Łucja Hryncewicz i Nadia Ulas po 2, Amelia Muszyńska, Aleksandra Kuśmierczyk, Patrycja Karczmarczyk po 1.
Tęcza II Bydgoszcz: Alicja Brzószczyk 1, Agata Polaszek 2.
Szóstka Inowrocław: Oliwia Jendrasiak 3, Martyna Cupriak 1.
Bero II: Emilia Will 1.
Bero I: bez asyst

Tęcza I (skład): Martyna Kubiak, Emilia Sobierajska, Natalia Jamrozik, Patrycja Sitkowska, Jagoda Rachuba, Zuzanna Czapiewska, Martyna Sulecka, Anna Pietraszewska, Anna Bucholc.
Tęcza II (skład): Zuzia Bryll, Milena Kłos, Alicja Brzószczyk, Nicola Masternak, Anna Bruszkowska, Agata Polaszek, Nadia Wosik, Joanna Gorzycka, Amelia Brejecka.

Dodatkowo w trakcie turnieju rozegrano mecze towarzyskie z udziałem najmłodszych grup wiekowych Tęczy Bydgoszcz i Kani Toruń, a wszystkie uczestniczki niedzielnych zawodów otrzymały liczne nagrody i upominki z Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz od sponsorów.
W spotkaniach towarzyskich młoda Tęcza wystąpiła w składzie: Mania, Dzidzia, Jowa, Lena, Oliwia, Nina B, Nina Piasek, Ola, Pati.  

Michał Araszewski (Tęcza I Bydgoszcz): Jestem pod wrażeniem organizacji turnieju, która była perfekcyjna i postawy rodziców, którzy stanęli na wysokości zadania. Poziom sportowy był bardzo wysoki bo przyjechały najlepsze polskie zespoły. Tym bardziej cieszy, że nasze zawodniczki pokazały się na ich tle z bardzo dobrej strony. Warto podkreślić wysokie umiejętności techniczne oraz koordynacyjne zawodniczek oraz zaawansowanie taktyczne, które w tak młodym wieku jest godne podziwu.

Michał Gliński (Tęcza II Bydgoszcz): Bardzo dziękuję wszystkim osobom i firmom, które przyczyniły się do organizacji turnieju. Wspólnie pokazaliśmy, że Bydgoszcz to doskonałe połączenie otwartości i gościnności oraz sportowych emocji - miejsce, do którego z pewnością chętnie się wraca. Przez blisko 9 godzin wszystkie zawodniczki doskonale się bawiły i pokazały również licznie zgromadzonym kibicom, że naprawdę potrafią grać w piłkę. Jestem dumny z naszych zawodniczek, bo potrafiły mimo różnicy wieku często odrabiać straty i nigdy się nie poddały. Zdobyte doświadczenia i charakter z pewnością przyniosą efekty w przyszłości!

 
Jednocześnie chcielibyśmy podziękować wszystkim trenerom, działaczom, zawodniczkom, sponsorom, partnerom, sędziom, opiece medycznej oraz Komitetowi Fantastycznych Rodziców, dzięki którym ten turniej przebiegał w rodzinnej, sympatycznej atmosferze i wszystkie dzieci doskonale się bawiły.

W szczególności wielkie brawa dla:
- Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej
- Urząd Miasta Bydgoszczy
- Antoni Kujawa Przedsiębiorstwo Wielobranżowe - Grupa GRAN
- keeeper spółka z o.o.
- BUD-SERVICE Sylwia Brzószczyk i Janusz Brzószczyk
- ODEKA - szkolenia techniczne
- SELENKA - producent wody mineralnej
- Pizzeria NYPD z Bydgoszczy - ul. Skorupki 84
- UNO FOODS oraz marka Candyplanet.eu
- JS DRUK - drukarnia z Bydgoszczy
- STALPOL SAFES SP. Z O.O.
- Juventus Academy Bydgoszcz
- Terenowa Masakra
- Studio Optyczne "9" z Bydgoszczy
- Optilook - studio optyczne z Bydgoszczy
- Cukiernia Staropolska z Bydgoszczy
- Master-Bud Piotr Masternak
- Kino Helios Bydgoszcz
- Bazy i Systemy Bankowe Spółka z o.o.
- Ami-pack Michał Kucharski Marcin Podhorecki s.c.
- Szkoła Podstawowa nr 12 w Bydgoszczy
- Szkoła Podstawowa nr 35 w Bydgoszczy

Łączy Nas Tęcza!

Zadanie publiczne zostało dofinansowane ze środków budżetu Miasta Bydgoszczy i we współpracy z Biurem Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą.