PUCHAR TYMBARKU: 3 x ZŁOTO !!! BLISKO 200 BRAMEK!!!

PUCHAR TYMBARKU: 3 x ZŁOTO !!! BLISKO 200 BRAMEK!!!

Młode piłkarki bydgoskiej Tęczy doskonale zaprezentowały się w XIX Finale Wojewódzkim Rozgrywek "Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku - największego turnieju piłkarskiego dla dzieci! W ciągu kilku godzin strzeliły blisko 200 bramek (!), wygrały wszystkie mecze we wszystkich kategoriach, zdobyły okazałe puchary i w nagrodę pojadą na Finały Ogólnopolskie do Warszawy w kat. U-12 i U-10! Gratulujemy! A oto komplet rezultatów:

U-12 (6 zwycięstw; 87:0)

Tęcza - SP 3 Wąbrzeźno 19:0
Tęcza - SP 18 Włocławek 21:0
Tęcza - SP 7 Grudziądz 19:0
Ćwierćfinał: Tęcza - SP Borzymin 9:0
Półfinał: Tęcza - Gol Brodnica 10:0
Finał: Tęcza - UKS 6 Inowrocław 9:0
Królowa strzelców: Magdalena Bulczak - 21 bramek
Bramki zdobyły wszystkie zawodniczki Tęczy łącznie z bramkarką!

U-12 (2007/2008) - trener Patryk Szymczak: Anna Bucholc, Natalia Jamrozik, Zuzia Czapiewska, Emilia Sobierajska, Martyna Sulecka, Agata Polaszek, Nadia Wosik, Magda Bulczak, Klaudia Rykowska, Natalia Górko

U-10 (6 zwycięstw; 35:0)

Tęcza - SP Wiśniewo 5:0
Tęcza - UKS 6 Inowrocław 2:0
Tęcza - UKS Gol Brodnica 7:0
Ćwierćfinał: Tęcza - SP Golub Dobrzyń 12:0
Półfinał: Tęcza - SP Wiśniewo 5:0
Finał: Tęcza - UKS 6 Inowrocław 4:0
MVP turnieju: Nina Piasecka
Bramki zdobyły wszystkie zawodniczki Tęczy z pola, a w bramce doskonale radziła sobie Amelia Sikora.

U-10 (2009/2010) - trener Michał Gliński: Julia Glińska, Maria Puszka - Milczyńska, Aleksandra Kłosowska, Nina Piasecka, Patrycja Hejmej, Nina Barczewska, Wiktoria Zgrzeba, Natalia Górska, Amelia Sikora, Iga Prusecka.

U-8 (4 zwycięstwa; 55:1)

Tęcza - SP Sztynwag 10:0,
Tęcza - SP 18 Włocławek 24:0,
Półfinał: Tęcza - Sarenki Zła Wieś Wielka 12:0
Finał: Tęcza - UKS 6 Inowrocław 9:1.
Królowa strzelców: Maria Mrozik - 20 bramek
Bramki zdobyły wszystkie zawodniczki Tęczy łącznie z bramkarką

U-8 (2011 i młodsze) - trenerka Magda Kałuzińska - Maria Hojda, Zofia Kwiatkowska, Maria Zakrzewska, Maria Mrozik, Laura Simińska, Lena Jackowska, Wiktoria Grzybek.

Wielkie podziękowania dla zawodniczek, rodziców, organizatorów i całego sztabu szkoleniowego, klubów współpracujących i ich trenerów, szkoleniowców AMO Bydgoszcz oraz zawodniczek Tęczy, które pojechały dopingować młodsze koleżanki - BRAWO MY! 

Patryk Szymczak, trener U12 UKS Tęcza Bydgoszcz – Mam przyjemność pracować 3 rok w bydgoskiej Tęczy. W pierwszym roku zarówno ja, jak i nasze dziewczyny poczuły pierwszy raz magię Tymbarku, bez wątpienia największego i najlepiej zorganizowanego Turnieju, na jakim wspólnie byliśmy. Cała ta otoczka, organizacja stoją na najwyższym sportowym poziomie. Dziś gdy 3 raz rzędu wygraliśmy Mistrzostwo Województwa, mogę powiedzieć, ze zarówno mnie jako trenera i drużynę taki turniej jak Tymbark nakręcił do dalszej pracy nad doskonaleniem naszej gry. Co roku czeka się na finały wojewódzkie, a tym bardziej na wyjazd do Warszawy na finały ogólnopolskie i co roku chce się być w tym elitarnym gronie coraz bardziej. Mam to szczęście, że mamy wspaniały sztab trenerski. W pełni zaangażowany w to, co wspólnie robimy. Jedziemy co tydzień na turnieje i pozwalamy tym dziewczynom jak najwięcej grać, przeżywać, doświadczać. Od jakiegoś czasu wszystkie nasze drużyny od najmłodszej do najstarszych juniorek prezentują “tęczowy styl”, którego nie chciałbym zdradzać. Dzięki czemu przejście z kategorii U8 do U10 czy U12 jest dużo prostsze dla naszych podopiecznych. Łatwo i szybko się adaptują w nowych okolicznościach, często u nowego trenera. Co do dzisiejszego dnia, moje dziewczyny były w pełni skupione, zaangażowane oraz skoncentrowane na zadaniu, jakie sobie przed Turniejem założyliśmy. Każda jest już na tyle profesjonalna, że doskonale wie, że żadna by nie zagrała dziś pełnych 120 minut na tym samym poziomie. Dbamy o każdy szczegół zaczynając od założeń taktycznych, a kończąc na czapkach na głowie, odpoczynku i odpowiednim jedzeniu oraz regeneracji. Widzimy się w Warszawie!

Michał Gliński trener U10 – UKS Tęcza Bydgoszcz – Dzisiejszy finał to ukoronowanie 2 lat intensywnej pracy z tym zespołem. Odbyliśmy setki treningów, spotkań ligowych i towarzyskich na poziomie ogólnopolskim i międzynarodowym, praktycznie co tydzień graliśmy zarówno z chłopcami, jak i z dziewczynkami. W tym czasie zawodniczki zdobyły ogromny bagaż doświadczeń, są niezwykle kreatywne, waleczne oraz charakterne i jestem przekonany, że dzięki temu poradzą sobie zarówno na boisku, jak i w życiu. Mimo iż jesteśmy małym, amatorskim klubem szkolnym, to wszyscy członkowie sztabu angażują się w to całym sercem, robią to z pasją i przy tym się doskonale bawią. Na każdych zajęciach mamy 2 lub 3 trenerów, prowadzimy skauting, zapewniamy treningi bramkarskie oraz dużą ilość gier w formie zadaniowej bez presji na wynik, a de facto wyniki robią się same. W tym roku, we wszystkich kategoriach wiekowych, zdobyliśmy aż 177 bramek wykorzystując zaledwie ułamek stwarzanych sytuacji co pokazuje progres, jaki zrobiliśmy w ostatnich latach. Oczywiście nie zawsze wygrywamy, ale najważniejsze dla nas jest to, by Tęcza umożliwiła choć jednej dziewczynce grę w reprezentacji Polski i by każda z tych utalentowanych zawodniczek otrzymała szansę, by w pełni wykorzystać swój potencjał! Na koniec chciałbym podziękować wszystkim zawodniczkom, rodzicom oraz trenerom i klubom, z którymi współpracujemy oraz szkoleniowcom z Akademii Młodych Orłów – to nasz wspólny sukces, za który należą się wielkie brawa!

Magda Kałuzińska - trener U8 - UKS Tęcza Bydgoszcz - XIX edycja turnieju "Z podwórka na stadion" jest dla mnie szczególna ponieważ pierwszy raz próbowałam swoich sił jako trenerka UKS Tęcza Bydgoszcz w kategorii U8. Dziewczynki z niecierpliwością czekały na ten turniej (tak jak i ja). Są świadome , że jest to okazja do pokazania swoich umiejętności. Dziewczęta pokazały dużo akcji miłych dla oka i jestem z nich dumna bo zdobyły wiele bramek i w każdej minucie walczyły dzielnie o każdy milimetr boiska. Mam nadzieje, że na moje zawodniczki również przyjdzie czas aby zagrać w finałach ogólnopolskich jeśli tylko będą dalej ambitnie trenować oraz cieszyć się gry w piłkę nożna.

Relacja również na portalu Weszło Junior:
https://junior.weszlo.com/2019/04/11/tecza-bydgoszcz-razy-trzy-relacja-z-finalu-wojewodzkiego-w-swieciu/

Zadanie zostało dofinansowane z budżetu Miasta Bydgoszczy

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości