Puchar Tymbarku - Potrójne złoto Tęczy Bydgoszcz!

Puchar Tymbarku - Potrójne złoto Tęczy Bydgoszcz!

Kujawsko-pomorski Finał Wojewódzki Pucharu Tymbarku miał wyłącznie Tęczowe barwy!! Bydgoski klub zajmujący się od 10 lat szkoleniem dziewcząt w piłce nożnej pierwszy raz w historii sięgnął po złoto we wszystkich kategoriach wiekowych! W całym turnieju bydgoszczanki zdobyły aż 110 bramek, a gole strzelały nawet bramkarki! 

Kategoria U-8

Niesamowity przebieg miała rywalizacja w kategorii U-8 (rocznik 2010-2011). Już przed turniejem było wiadomo, że nie będą mogły zagrać wszystkie zawodniczki Tęczy z rocznika 2011 bo... chodzą do przedszkola. W turnieju mogły wystąpić wyłącznie zawodniczki uczęszczające do szkoły i najmłodsze piłkarki mogły jedynie dopingować starsze koleżanki. To jednocześnie oznaczało, że ostatecznie trenerzy Michał Araszewski i Mikołaj Ludka mieli do dyspozycji jedynie 4 zawodniczki i w każdym spotkaniu Tęcza musiała grać o jedną zawodniczkę mniej! Sztab trenerski był jednak przygotowany na taką ewentualność - zastosował specjalną, Tęczową taktykę, która przyniosła kapitalne efekty! Mimo osłabienia dziewczynki pokazały wielki charakter i ogromną waleczność - w każdym meczu dały z siebie wszystko, zagrały z sercem i fantazją i bez porażki wygrały cały turniej za co należą im się ogromne brawa!

Rezultaty U-8

UKS Tęcza Bydgoszcz - Zławieś Wielka 1:1.
UKS Tęcza Bydgoszcz - Brodnica 6:0 
UKS Tęcza Bydgoszcz - Inowrocław 2:1 
UKS Tęcza Bydgoszcz - Włocławek 3:0 wo

Bramki zdobyły: Jowita Janke - 5 , Anna Młodzieniewska - 3, Lena Czyżewska - 1. Dodatkowo w bramce fantastycznie broniła Julianna Grec.
MVP Turnieju: Jowita Janke - UKS Tęcza Bydgoszcz
Trenerzy: Michał Araszewski / Mikołaj Ludka

Michał Araszewski: Graliśmy w każdym meczu o jedną zawodniczkę mniej. To fenomen ze wygraliśmy turniej, to wspaniałe czary, za które właśnie kochamy piłkę! Jesteśmy dumni z naszych najmłodszych zawodniczek bo mimo trudnej sytuacji potrafiły uwierzyć w siebie i we własne umiejętności. Ta wspaniała przygoda jaką był dzisiejszy Puchar Tymbarku na zawsze zapadnie w pamięć zawodniczkom, rodzicom i trenerom. 

Kategoria U-10

Równie rewelacyjnie spisały się Młode Tęczówki w kategorii U-10. Podopieczne trenera Michała Glińskiego zdecydowanie wygrały wszystkie mecze strzelając w każdym spotkaniu co najmniej 8 bramek! Dziewczynki w stu procentach zrealizowały plan taktyczny nakreślony przed turniejem i konsekwentnie wprowadzany w ciągu ostatniego roku w trakcie licznych meczów i turniejów z najlepszymi chłopięcymi i dziewczęcymi drużynami z Polski, Rosji i Niemiec. Czerwone Bestie pokazały, że mimo młodego wieku dysponują już dziś ogromnym bagażem doświadczeń i mogą rywalizować bez kompleksów z każdym przeciwnikiem. W kategorii U-10 Tęcza zdobyła ostatecznie aż 40 bramek, a gole zdobyły wszystkie zawodniczki z bramkarką włącznie! Oto rezultaty:

Rezultaty U-10

Mecze grupowe
UKS Tęcza Bydgoszcz - SP Zakrzewo 12:0
UKS Tęcza Bydgoszcz - SP Wielgie 12:0

Półfinał:
UKS Tęcza Bydgoszcz - Sztynwag Grudziądz 8:0

Finał:
UKS Tęcza Bydgoszcz - UKS Szóstka Inowrocław 8:3

Bramki dla zespołu U-10 zdobyły wszystkie zawodniczki: Nadia Wosik - 18, Agata Polaszek - 5, Nina Piasecka - 5, Maria Puszka - Milczyńska - 3, Ola Kłosowska - 2, Julia Glińska - 2, Amelia Brejecka - 2, Joanna Gorzycka - 1, Nicola Masternak - 1, Zuzia Bryll - 1.
Królowa strzelczyń turnieju: Nadia Wosik - 18
Trener: Michał Gliński

Michał Gliński: Jestem dumny z moich zawodniczek, że mimo młodego wieku już dziś potrafią na boisku naprawdę wiele i nie mają najmniejszych problemów by to zaprezentować z każdym przeciwnikiem, z którym przychodzi nam rywalizować! Przed turniejem naszym marzeniem, jako sztabu szkoleniowego było, by każda piłkarka, z bramkarką włącznie, strzeliła gola i dołożyła swoją cegiełkę do wspólnego sukcesu. Cieszę się, że drużyna pozwoliła te marzenia zrealizować i wykazała się dużą świadomością piłkarską, realizując przy okazji założenia taktyczne i cele na ten turniej. Jestem bardzo zadowolony, że w ciągu roku nie tylko jako zespół, ale też indywidualnie zrobiliśmy ogromny progres. Jednocześnie chciałbym podziękować zarówno zawodniczkom, jak i rodzicom, a także całemu sztabowi trenerskiemu Tęczy z trener Sandrą Świeciak i Kierownikiem Krzysiem Mrozikiem na czele, bo wszyscy wykonują naprawdę tytaniczną pracę i nakreślony rok temu plan udaje się w pełni realizować, dzięki czemu dziewczynki mogą się rozwijać, a my z przyjemnością oglądamy ich grę. 

Kategoria U-12

W najstarszej Tymbarkowej kategorii Czerwone Bestie nie dały szans przeciwniczkom. Tęczówki wygrały wszystkie spotkania, strzeliły aż 58 bramek, tracąc zaledwie jedną. Każda z powołanych zawodniczek wzniosła się na wyżyny swoich umiejętności i pokazała kawałek dobrej piłki realizując założenia taktyczne trenera Patryka Szymczaka. Gra bydgoszczanek była płynna i prowadzona w dobrym tempie z czym przeciwniczki miały ogromne problemy. Tęczówki z łatwością dochodziły do sytuacji strzeleckich i wykorzystywały je z całkiem sporą skutecznością. Udało się stworzyć niezwykle kreatywny zespół, który z pewnością będzie groźny na arenie ogólnopolskiej!

Rezultaty U-12

Mecze grupowe
UKS Tęcza Bydgoszcz - SP 7 Grudziądz 16:1
UKS Tęcza Bydgoszcz - SP Jastrzębie 13:0
UKS Tęcza Bydgoszcz - SP Włocławek 13:0

Ćwierćfinał
UKS Tęcza Bydgoszcz - SP Golub Dobrzyń 6:0

Półfinał
UKS Tęcza Bydgoszcz - Orkan Zławieś Wielka 4:0

Finał
UKS Tęcza Bydgoszcz - Gol Brodnica 6:0

Bramki zdobyły: Patrycja Sitkowska - 15, Ania Bucholc - 9, Oliwia Nowińska - 9, Emilia Sobierajska - 9, Natalia Jamrozik - 5, Anna Pietraszewska - 3, Zuzanna Czapiewska - 3, Martyna Sulecka - 2, Martyna Kubiak - 1
Warto również podkreślić, że Jagoda Rachuba zanotowała aż 12 asyst w turnieju!
Królowa strzelczyń turnieju: Patrycja Sitkowska - 15
Trener: Patryk Szymczak

Patryk Szymczak: Tęczowe dziewczyny już w fazie grupowej wyrosły na głównego faworyta rozgrywek strzelając w trzech meczach 42 bramki tracąc przy tym zaledwie jedną. W fazie pucharowej tylko udowodniliśmy swoją jakość pokonując kolejnych przeciwników wysoko i bez straty gola. Cieszy mnie, jako trenera to, że zagrożenie stwarzamy praktycznie z każdej części boiska, a aż 9 dziewczyn wpisało się w turnieju na listę strzelczyń, w tym bramkarka! Wszystkie dziewczyny zagrały w każdym meczu zyskując kolejne cenne doświadczenie i cała 10 miała równy wkład w końcowy sukces. Wygraliśmy dziś jako drużyna!

Dzięki zwycięstwom w finałach wojewódzkich zawodniczki z kategorii U-10 i U-12 wyjadą na finały ogólnopolskie do Warszawy, które odbędą się w dn. 29.04 - 02.05. Wielki finał planowany jest na Stadionie Narodowym, a bezpośrednią relację na żywo zapowiedziała Telewizja Polsat!  Dziewczynki z kategorii U-8 zakończyły turniej na poziomie wojewódzkim.

Na koniec chcielibyśmy podziękować wszystkim zawodniczkom, rodzicom, sponsorom i całej Tęczowej rodzinie, która uczestniczy nie tylko w meczach, ale również w treningach bo to Wasza wspólna praca i jednocześnie pasja przyniosła tak niesamowite efekty.

Wielkie brawa i podziękowania przesyłamy również dla Urzędu Miasta Bydgoszczy i Pana Prezydenta Rafała Bruskiego, dzięki któremu wyjazd na turniej był bezpłatny. Warto również podkreślić, że turniej Tymbarku to jeden z elementów szkolenia dzieci i młodzieży w piłce nożnej - zadania publicznego realizowanego przez UKS Tęcza, które zostało po raz pierwszy wsparte ze środków Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Galerie zdjęć:
http://ukstecza.futbolowo.pl/gallery/46541
https://www.facebook.com/teczabydgoszcz/​

Powiązana galeria:
zamknij reklamę
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości