Tęcza piąta w Mistrzostwach Polski Młodziczek U-13

Tęcza piąta w Mistrzostwach Polski Młodziczek U-13

W dniach 3-5 czerwca w Koninie rozegrany został turniej finałowy Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski Młodziczek do lat 13. Tęcza Bydgoszcz zajęła w nim bardzo wysokie, piąte miejsce!

Kwalifikacje do turnieju gdzie walka toczyła się bezpośrednio o medale wywalczyło 8 zespołów. Aby dostać się do finału każda z drużyn rozegrała wiele spotkań na szczeblu wojewódzkim oraz ogólnopolskim i sam awans z bardzo trudnego makroregionu dzięki pokonaniu niezwykle silnych drużyn z Mazowsza (Praga Warszawa, Ząbkovia Ząbki) był już dużym sukcesem.

Ostatecznie Tęczówki prowadzone przez Patryka Szymczaka i wspierane przez cały sztab szkoleniowy trafiły do bardzo silnej grupy z wielokrotnymi Mistrzami Polski w piłce młodzieżowej UKS SMS Łódź (późniejszy triumfator) i Medykiem Konin, a także z Beniaminkiem Krosno (wicemistrz Polski U-12). W fazie grupowej bydgoszczanki rozegrały 3 ciekawe spotkania. W pierwszym meczu z SMS Łódź zawodniczki Patryka Szymczaka bardzo długo prowadziły z faworytem 1:0 po golu Anny Pietraszewskiej, ale mimo starań w drugiej połowie meczu zawodniczki SMS strzeliły 5 bramek i to one cieszyły się ze zwycięstwa. Podobny przebieg miał pojedynek z Medykiem Konin. Czerwone Bestie posiadały zdecydowaną przewagę, stworzyły sobie masę stuprocentowych sytuacji i wydawało się, że ten mecz bez problemu rozstrzygną na swoją korzyść. Gospodynie jednak pokazały co to znaczy skuteczność, przeprowadziły 3 akcje i każda zakończyła się bramką. Warto dodać, że świetnie w tym meczu broniła bramkarka Konina Wiktoria Ćwik, które nie tylko w tym meczu, ale w całym turnieju nie wpuściła gola! Trzeci mecz to pojedynek z Beniaminkiem i spokojne prowadzenie 2:0, a później 3:1 po bramkach Martyny Kubiak, Patrycji Sitkowskiej i Agaty Polaszek. W drugiej odsłonie to jednak piłkarki z Podkarpacia trafiły dwukrotnie i mecz zakończył się wynikiem 3:3 co sprawiło, że zajęliśmy 4. miejsce w grupie i w kolejnej fazie graliśmy o miejsca 5-8. Tu już dziewczyny pokazały kawał naprawdę dobrej piłki. Najpierw pokonaliśmy Stomil Olsztyn 1:0 po golu Anny Bucholc, a w meczu o 5. lokatę wygraliśmy z Beniaminkiem 3:2 - bramki zdobyły Martyna Kubiak 2 i Nadia Wosik.

Złoty medal sezonu 2018/2019 w rozgrywkach Młodziczek U13 zdobył UKS SMS Łódź, który w finale pokonał 5:1 Staszkówkę Jelna z Małopolski. W meczu o brązowy medal triumfowała dość niespodziewanie Ślęza Wrocław, która pokonała po rzutach karnych gospodynie mistrzostw - Medyka Konin.

Końcowa klasyfikacja
1. UKS SMS Łódź
3. UKS 3 Staszkówka Jelna
3. Ślęza Wrocław
4. Medyk Konin
5. UKS Tęcza Bydgoszcz
6. Beniaminek Krosno
7. Stomil Olsztyn
8. UKS Victoria SP2 Sianów

Skład UKS Tęcza Bydgoszcz:
Anna Bucholc, Natalia Jamrozik, Anna Pietraszewska, Martyna Kubiak, Patrycja Sitkowska, Nadia Wosik, Agata Polaszek, Oliwia Nowińska, Zuzanna Czapiewska, Jagoda Rachuba, Klaudia Rykowska, Emilia Sobierajska, Karolina Szews, Iga Kończal.
Trenerzy: Patryk Szymczak, Karolina Bietracka, Mikołaj Ludka, Weronika Arkuszewska
Kierownik: Krzysztof Mrozik

Jednocześnie bardzo dziękujemy naszym partnerom, sponsorom i kibicom, w szczególności tym którzy przyjechali do Konina - gra dla Was była przyjemnością!

Na koniec warto dodać, że UKS Tęcza jest jedynym klubem, którego zawodniczki znalazły się w pierwszej piątce wszystkich rozgrywek dziewczęcych w Polsce od U10 do U13. W maju bydgoszczanki zdobyły wicemistrzostwo Polski w kat. U10 i wywalczyły 4 lokatę w kat. U12. Warto dodać, że we wszystkich rozgrywkach Czerwone Bestie zdobyły blisko... 1000 bramek! Wyczyn jest tym bardziej godny uwagi, że piłka nożna kobiet przeżywa w Polsce niesamowity boom, a liczba grających dziewcząt już teraz wynosi kilkadziesiąt tysięcy!

Zadanie publiczne zostało dofinansowane ze środków budżetu Miasta Bydgoszczy

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości