Tęcza wicemistrzem Polski U-10!!

Tęcza wicemistrzem Polski U-10!!

Wicemistrzostwo Polski U-10 oraz 4. miejsce w kat. U-12 - Tęcza Bydgoszcz doskonale spisała się w Finale Ogólnopolskim największego turnieju na świecie "Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku i napisała kolejne, fantastyczne rozdziały w swojej historii!!

Rozgrywki grupowe młode bydgoszczanki przeszły jak burza! W kat. U-10 Czerwone Bestie wygrały wszystkie spotkania i z bilansem 16:0 zajęły 1. miejsce w grupie. Podopieczne Michała Glińskiego pokonały Tarnovię Tarnów (mistrz Małopolski) 2:0, Feniks Kramarzyny 2:0 (mistrz Pomorskiego) i zdemolowały 12:0 mistrza Wielkopolski - GSS Grodzisk Wlkp. Warto dodać, że już na tym etapie wszystkie zawodniczki z pola miały na koncie minimum 1 trafienie!

Z kolei w kat. U-12 Tęczówki pokonały Unię Opole 7:0 i SP Poświętne (mistrz Podlaskiego) 10:0 oraz zremisowały z KSP Kielce (mistrz Świętokrzyskiego) 1:1. Bilans bramkowy 18:1 również robił piorunujące wrażenie i już było wiadomo, że zawodniczki Patryka Szymczaka stały się jednym z faworytów rozgrywek.

Emocjonujące rozgrywki pucharowe

W ćwierćfinale małe Bestyjki z U-10 trafiły na Unię Opole, która miała w swoim składzie jedną z najwyższych zawodniczek turnieju. Doskonała postawa całego zespołu, a w szczególności Julki Glińskiej, która dwukrotnie trafiła do siatki i miała kluczowe zagranie pozwoliły na zwycięstwo 4:0. Pozostałe bramki zdobyły Natalia Górska i Patrycja Hejmej, a wynik mógł być znacząco wyższy bo bydgoszczanki kilkukrotnie obiły słupek i poprzeczkę. W półfinale na piłkarki z Bydgoszczy czekał mistrz woj. mazowieckiego Ząbkovia Ząbki. Od samego początku Czerwone Bestie przejęły inicjatywę, prowadziły grę i za sprawą bomby z dystansu Igi Pruseckiej wyszły na prowadzenie. Po kilku chwilach Ząbkovia doprowadziła do wyrównania i gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem Nina Piasecka trafiła z woleja w samo okienko i dała upragniony awans do finału na Stadionie Narodowym!

Starsze koleżanki z U-12 w ćwierćfinale spotkały się z Kostrzynem. Mecz był niezwykle zacięty i emocjonujący dosłownie do ostatniej sekundy. Równo z gwizdkiem końcowym do siatki trafiła Emilia Sobierajska i to podopieczne Patryka Szymczaka cieszyły się z awansu. Fantastyczny rollercoster oglądaliśmy również w półfinale z Beniaminkiem Krosno. Po kilku minutach mistrzynie woj. podkarpackiego prowadziły już 2:0, ale Czerwone Bestie potrafiły za sprawą Natalii Jamrozik oraz Agaty Polaszek doprowadzić do wyrównania. I kiedy wydawało się, że kolejne bramki dla Tęczy są tylko kwestią czasu, Beniaminek trafił z kontry na 3:2. Rozpaczliwe ataki, liczne strzały, sytacje sam na sam nie przyniosły efektu i bydgoszczanki musiały pogodzić się z porażką. Przegrana z Krosnem oznaczała, że Bestie zagrały ze Sprintem Katowice o brązowy medal. Mecz zakończył się jednak porażką 0:2 co ostatecznie dało 4. lokatę w Polsce!

Finał na Stadionie Narodowym

Piłkarki z zespołu U-10 miały przyjemność wystąpić w gronie finalistów na PGE Narodowym gdzie ich przeciwnikiem był ubiegłoroczny finalista KKS Katowice. Już od samego rana młode bydgoszczanki przygotowywały się do meczu, udzielały wywiadów, występowały w Dzień Dobry TVN i mogły zobaczyć jak wygląda wielka piłka z bliska. Sam pojedynek finałowy był niezwykle emocjonujący i pełen dramaturgii. Po wyrównanych pierwszych minutach inicjatywę przejęły katowiczanki, które czterokrotnie próbowały pokonać Amelię Sikorę. Nasza bramkarka broniła jednak jak w transie i dokonywała absolutnych cudów broniąc w nieprawdopodobnych sytuacjach z kapitalnym uśmiechem na ustach. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem piłkarka z Katowic oddała precyzyjny strzał z bocznego sektora i tzw. gol do szatni sprawił, że przegrywaliśmy 0:1. Od początku drugiej połowy to Tęcza miała więcej z gry, ale błąd techniczny bramkarki i błąd sędziny p. Mularczyk, która niesłusznie uznała bramkę dla KKS Katowice (co potwierdziły powtórki telewizyjne) sprawił, że przegrywaliśmy 0:2. Od tego momentu postawiliśmy już wszystko na jedną kartę. Nina Piasecka po akcji Wiktorii Zgrzeby, Julki Glińskiej i Igi Pruseckiej, trafia w słupek a piłka odbija się nieszczęśliwie obok znajdującej się kilka centymetrów dalej Natalii Górskiej. Po chwili bomba z dystanu Igi Pruseckiej, rzut wolny Niny Piaseckiej i strzały Oli Kłosowskiej, Wiktorii Zgrzeby i ponownie Niny nie przynoszą efektu. Po heroicznej walce do samego końca przegrywamy w finale 0:2, zbierając jednocześnie wielkie brawa za fantastyczną postawę i piękną grę, godną finału! Na koniec dekoracja, uściski dłoni najważniejszych osób polskiej piłki i trenerów reprezentacji, wręczenie pucharów i nagroda indywidualna dla Amelki Sikory - najlepszej bramkarki turnieju, która wpuściła przez całe rozgrywki zaledwie 3 bramki! Z Warszawy wyjeżdząliśmy z niesamowitymi wrażeniami i ogromnym bagażem doświadczeń, który z pewnością zaprocentuje w przyszłości!

Poniżej lista uczestniczek Pucharu Tymbarku: 

U-12 (2007/2008) - trener Patryk Szymczak / kier. Krzysztof Mrozik Anna Bucholc,Natalia Jamrozik, Zuzia Czapiewska, Emilia Sobierajska, Martyna Sulecka, Nadia Wosik, Magda Bulczak, Agata Polaszek, Natalia Górko, Klaudia Rykowska

U-10 (2009/2010) - trenerzy Michał Gliński / Mikołaj Ludka Julia Glińska, Maria Puszka - Milczyńska, Aleksandra Kłosowska, Nina Piasecka, Patrycja Hejmej, Wiktoria Zgrzeba, Nina Barczewska, Amelia Sikora, Iga Prusecka, Natalia Górska.

Wielkie gratulacje dla zawodniczek, sztabu szkoleniowego oraz specjalne, ogromne podziękowania dla rodziców, partnerów i sponsorów, a w szczególności:
- URZĘDU MIASTA BYDGOSZCZY
- POLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ
- KUJAWSKO-POMORSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ
- AKADEMII MŁODYCH ORŁÓW

- DYREKCJI I NAUCZYCIELOM SP 12 W BYDGOSZCZY
- OPONEO
- LIVE FOOD
- YELLOWFROG
- SISU
- PUTKA - PIEKARNIA BEZGLUTENOWA

Należy również podkreślić, że tych sukcesów nie udałoby się osiągnąć gdyby nie pomoc i wsparcie trenerów oraz klubów z całej Polski, którzy nas wspierają i pomagają w prowadzeniu prawidłowej selekcji, użyczają obiekty, zapraszają na turnieje oraz współpracują z nami przy licznych projektach. Wielkie dzięki dla:
- Zawiszy Bydgoszcz
- Wisełki Fordon
- Kani Toruń
- KKP Bydgoszcz
- Tucholanki Tuchola
- Krajny Sępólno Kraj.
- Spójni Białe Błota
- Małego Piłkarza Sępólno Kraj.
- Startu Miastko
- Juventusu Bydgoszcz
- MAP Opławiec
- Mławianki Mława
- Szóstki Inowrocław
To nasz wspólny sukces!

Po turnieju powiedzieli:
Michał Gliński - trener U10:
Finał na Stadionie Narodowym był nagrodą za ciężką pracę oraz setki godzin spędzonych na treningach i meczach w ostatnich 3 latach. Dla tych małych piłkarek było to spełnienie marzeń i bardzo się cieszę, że udało się je zrealizować bo w pełni na to zasłużyły. W całych, tymbarkowych rozgrywkach zdobyliśmy aż 57 bramek, tracąc zaledwie 3 - pokazaliśmy charakter, wysoki poziom techniczny i taktyczny oraz doskonałą organizację co było wręcz niespotykane w tej kategorii wiekowej. Czerwone Bestie pokazały wiele ciekawych akcji, strzelały niesamowite bramki, grały z fantazją i polotem zapewniając wszystkim ogromną dawkę emocji, a wszystko przy wsparciu kapitalnych kibiców - rodziców, którym chciałbym podziękować za pomoc w organizacji tego turnieju. Ten sukces i zdobycie wicemistrzostwa Polski to zasługa całego, naszego zespołu!

Patryk Szymczak - trener U12: Podsumowując cały turniej jestem bardzo zadowolony z gry naszych zawodniczek. Cała 10 zagrała na miarę swoich możliwości. Widać znaczny postęp w stosunku do poprzedniego roku. Gramy bardziej drużynowo, widzimy się na boisku, razem bronimy, razem atakujemy. Na koniec chciałbym podziękować całej tęczowej rodzinie. Całej kadrze, wszystkim rodzicom. Bez Was cała ta zabawa i granie co tydzień nie byłoby możliwe. Przed nami kolejne wielkie zawody - półfinał Mistrzostw Polski Młodziczek U-13. Gramy dalej!

Michał Araszewski - koordynator: Emocje powoli opadają czas wiec nad podsumowanie Tymbarku Przyglądałem się pracy trenerów którzy z pełnym zaangażowaniem prowadzili zespoły Tęczy. Profesjonalizm pewność siebie spokój opanowanie uśmiech na twarzy. Zawodniczki Tęczy z meczu na mecz podnosiły swoje umiejętności techniczno-taktyczne co było widać gołym okiem. Taki turniej to wielki bagaż doświadczeń dla tak młodych dzieci. Na pewno zaprocentuje to w późniejszym rozwoju tych utalentowanych zawodniczek. Meczem turnieju dla mnie był półfinał w kategorii U10 z Ząbkovią Ząbki. Zwycięska bramka wpadła na 2 min przed końcem meczu. Całe spotkanie oglądał z nami i mocno kibicował Prezes Zbigniew Boniek.

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości