Tęczowe dziewczyny lubią brąz!

Tęczowe dziewczyny lubią brąz!

Doskonale zaprezentowały się piłkarki Tęczy w międzynarodowym turnieju w czeskich Sporičach. Bydgoszczanki zajęły wysokie, trzecie miejsce i zdobyły kolejne, ciekawe doświadczenia w drodze do piłkarskiej kariery!

Podopieczne Patryka Szymczaka i Karoliny Bietrackiej rozegrały 8 spotkań z najlepszymi, czeskimi i słowackimi zespołami w kategorii młodziczek. Największą atrakcją była możliwość rywalizacji z klubami uczestniczącymi w kobiecej Lidze Mistrzyń czyli ekipami z Pragi - Spartą i Slavią. W każdym z tych spotkań młode piłkarki z Polski rywalizowały jak równy z równym i mimo, iż nie udało się wygrać to zaprezentowały się z bardzo dobrej strony dzięki czemu otrzymały ofertę współpracy i kolejne zaproszenia na turnieje. Warto również zaznaczyć, że zespoły z Pragi były oparte o rocznik 2007, a Tęcza wystawiła mieszany skład 2007/2008, a mimo to mecze były bardzo zacięte. W pozostałych spotkaniach bydgoszczanki odniosły komplet zwycięstw i z 18 pkt. zajęły trzecie miejsce w turnieju. Wygrała Sparta przed Slavią.

Patryk Szymczak: Bardzo się cieszę, że wzięliśmy udział w tym turnieju bo poziom rozgrywek był bardzo wysoki. Mieliśmy okazję zagrać z najlepszymi ekipami z Czech oraz Słowacji i okazało się, że nasze zawodniczki w niczym nie ustępują rywalkom. W każdym ze spotkań generowaliśmy dużo sytuacji, dziewczyny pokazały dobre wyszkolenie techniczne, a organizacja gry była na niezłym poziomie. Przeciwnicy zdobyli z nami zaledwie cztery gole, co pokazuje również solidną postawę w defensywie. Przed nami oczywiście sporo pracy w kontekście poprawy gry zespołowej i odbioru piłki, ale najbardziej mnie cieszy, że zawodniczki mają okazję zdobyć bezcenne doświadczenia jakich nie bylibyśmy w stanie im zapewnić poprzez grę w regionalnych rozgrywkach.

Karolina Bietracka: Profesjonalna organizacja turnieju, wysoki poziom i doskonała atmosfera to z pewnością czynniki umożliwiające dziewczynom ciągłe podnoszenie swoich umiejętności. Staramy się tworzyć dla nich takie środowisko by mogły się rozwijać za pośrednictwem rywalizacji z wymagającymi przeciwnikami i cieszę się, że zawodniczki z tego korzystają. Mimo początkowej tremy z każdą minutą było coraz lepiej i dziewczyny pokazały na co je stać! Dodatkowo odwiedziliśmy miejscowy aquapark gdzie zregenerowaliśmy się po pierwszym dniu, a zespół tak się zintegrował, że dobrze funkcjonował zarówno na boisku, jak i poza nim. Czas na kolejne wyzwania!

Oto komplet wyników:

Tęcza - Sparta I Praga 0:1

Tęcza - Dukla Praga 3:1

Tęcza - CFT Academy 4:0

Tęcza - Sparta II Praga 5:0

Tęcza - Slavia I Praga 0:2

Tęcza - Victoria Pilzno 1:0

Tęcza - Slavia II Praga 3:0

Tęcza - FK Teplice 3:0

Końcowa klasyfikacja:

1. AC Sparta I Praga

2. SK Slavia I Praga

3. UKS Tęcza Bydgoszcz

4. CFT Academy

5. FK Dukla Praga

6. FC Viktoria Pilzno

7. AC Sparta II Praga

8. FK Teplice

9. SK Slavia II Praga

Bramki zdobyły: Anna Bucholc - 7, Natalia Jamrozik - 5, Oliwia Jendrasiak - 2, Aleksandra Figura - 2, Nadia Wosik, Agata Polaszek, Klaudia Rykowska - po 1.

Ponadto w turnieju zagrały Zuzanna Czapiewska, Zuzanna Bryll, Amelia Brejecka, Lena Figura, Martyna Sulecka i Julia Nadolska.

Trenerzy: Karolina Bietracka, Patryk Szymczak

Kierownik: Sławomir Bucholc

Wyjazd Tęczy do Czech był możliwy dzięki wsparciu rodziców i sponsorów czyli Urzędu Miasta Bydgoszczy, firm Oponeo, Live Food i SISU! Szczególne podziękowania również dla klubów partnerskich Tęczy, których zawodniczki podnoszą swoje umiejętności razem z Tęczą.

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości