Tęczowy futsal!

Tęczowy futsal!

Tęcza Bydgoszcz wicemistrzem Polski w futsalu kobiet w kategorii U-15, a druga tęczowa ekipa tuż za podium, na 4 miejscu w końcowej klasyfikacji! Ten absolutnie historyczny wyczyn – dwie drużyny z jednego klubu w najlepszej czwórce Mistrzostw Polski pokazuje, że Bydgoszcz jest wyjątkowym i silnym ośrodkiem kobiecej piłki w Polsce.

Sztab szkoleniowy Tęczy podzielił zawodniczki na trzy grupy, z czego dwie wzięły udział w eliminacjach. Ostatecznie w finałach w Poznaniu zagrały dwie ekipy: starsza złożona z piłkarek z roczników 2007 / 2008 oraz młodsza składająca się z zawodniczek 2008 / 2009. Na poznańskim parkiecie obie radziły sobie doskonale. W fazie grupowej piłkarki Tęczy wygrały wszystkie mecze i awansowały do fazy pucharowej z pierwszych miejsc. W ćwierćfinale młoda Tęcza po rzutach karnych i fenomenalnej postawie bramkarki Amelki Sikory, pokonała Stomil Olsztyn, a starsza wygrała ze Skrą Częstochowa. Te rezultaty sprawiły, że Tęczówki trafiły na siebie w półfinale! Siostrzany pojedynek zakończył się zwycięstwem starszych 1:0, a mecz był niezwykle wyrównany. W grze o brązowy medal Tęczówki pokazały niesamowity futbol – młodsze atakowały niesamowicie Gieksę Katowice i jeszcze na 30 sekund przed końcem prowadziły 1:0, ostatecznie jednak przeciwniczki wyrównały i następnie w rzutach karnych okazały się lepsze od bydgoszczanek. W wielkim finale Tęcza zmierzyła się z Czarnymi Sosnowiec. Kapitalna gra, mnóstwo sytuacji i walka o każdy centymetr parkietu nie dała jednak złotego medalu. Tęczówki mogą mówić o ogromnym pechu – nie strzeliły trzech, przedłużonych rzutów karnych, a wiele sytuacji w absolutnie rewelacyjny sposób wybroniła bramkarka Czarnych. W końcowym rozrachunku Czarne wygrały 2:1. Po końcowym gwizdku polały się tęczowe łzy, ale pojawiły się również ogromne brawa i gratulacje od kibiców i przedstawicieli PZPN, którzy byli zachwyceni poziomem i wyjątkową postawą bydgoskich piłkarek. Na koniec Emilia Sobierajska została królową strzelczyń całego turnieju a tuż za nią uplasowała się Julia Glińska z młodszej ekipy. Tęczowy futsal przeszedł do historii.

Poniżej końcowe wyniki i wypowiedzi trenerów:

Tęcza młodsza (2008/2009)

Faza grupowa:

 • Tęcza SISU Bydgoszcz – Ślęza Wrocław 2:1 (Glińska 2)
 • Tęcza SISU Bydgoszcz – MUKS Praga Warszawa 2:1 (Glińska, Zgrzeba)
 • Tęcza SISU Bydgoszcz – DAP Dębica (Buszka 2, Glińska, A. Figura, Mrozińska, L. Figura)

Faza pucharowa:

 • Ćwierćfinał: Tęcza SISU Bydgoszcz – Stomil Olsztyn 0:0 4:2k
 • Półfinał: Tęcza SISU Bydgoszcz – Tęcza III SISU Bydgoszcz 0:1
 • Finał: Tęcza SISU Bydgoszcz – GKS Gieksa Katowice 1:1 3:4k (Glińska)

Skład: Maja Wiśniewska, Julia Mrozińska, Julia Glińska, Natalia Górska, Julia Buszka, Wiktoria Zgrzeba, Aleksandra Figura, Patrycja Hejmej, Iga Prusecka, Amelia Sikora, Lena Figura

Tęcza starsza (2007/2008)

Faza grupowa:

 • Tęcza SISU Bydgoszcz - GKS Gieksa Katowice 4:0 (Sobierajska 2, Wyrwas, Jamrozik)
 • Tęcza SISU Bydgoszcz – Tarnovia Tarnów 6:1 (Sobierajska 2, Jendrasiak, Czapiewska, Jamrozik)
 • Tęcza SISU Bydgoszcz – Ursus Warszawa 2:0 (Wyrwas, Rabinek)

Faza pucharowa:

 • Ćwierćfinał: Tęcza SISU Bydgoszcz – Skra Częstochowa 3:2 (Sobierajska 2, Arbszajtis)
 • Półfinał: Tęcza SISU Bydgoszcz – Tęcza SISU Bydgoszcz 1:0 (Wyrwas)
 • Finał: Tęcza SISU Bydgoszcz – Czarni Sosnowiec 1:2 (Jamrozik)

Skład: Magdalena Bulczak, Kinga Rabinek, Natalia Jamrozik, Emilia Sobierajska, Kinga Wyrwas, Nadia Arbszajtis, Nadia Wosik, Martyna Sulecka, Zuzanna Czapiewska, Oliwia Jendrasiak, Anna Bucholc

Sztab szkoleniowy:

Patryk Szymczak, Michał Gliński, Karolina Bietracka, Weronika Arkuszewska, Michał Araszewski – trenerzy, Krzysztof Mrozik – kierownik, Maciej Zgrzeba, Michał Hejmej – analitycy, Daniel Wyrwas.

Patryk Szymczak (I trener Tęczy starszej): Doskonale bawiliśmy się w tym turnieju i pokazaliśmy kawałek dobrego futsalu. Po kilku miesiącach przygotowań, rozegraniu wielu spotkań w eliminacjach i na poziomie II ligi kobiet, pojechaliśmy walczyć o medale i dotarliśmy do wielkiego finału. Zawodniczki pokazały niesamowity potencjał i grę na najwyższym poziomie. W grze o złoto zabrakło nam jedynie odrobiny piłkarskiego szczęścia. Jestem przekonany, że zdobyte doświadczenia zaprocentują w przyszłości.

Michał Gliński (I trener Tęczy młodszej): Dla moich młodych piłkarek Mistrzostwa Polski były niezwykłą przygodą i dotarcie do strefy medalowej już jest ogromnym sukcesem. 2 lata różnicy i ogromna dysproporcja w warunkach fizycznych sprawiały, że już na starcie nie byliśmy faworytem, a mimo to pokazaliśmy, że stać nas na wiele. Dziewczyny pokazały kapitalny, techniczny i kreatywny futsal niespotykany w tej kategorii wiekowej, a każde rozegrane spotkanie stanowiło ucztę dla oczu. Jestem dumny również z tego, że piłkarki grały niezwykle fair, zawsze szanując przeciwnika. Chciałbym również podkreślić, że ten sukces i wyjątkowe doświadczenia to sukces całego klubu – wszystkich osób, które nam pomagają w realizacji celu jakim jest nieustanny rozwój piłkarek i gra na najwyższym poziomie. Dziękuję wszystkim osobom i firmom, które nas wspierają, a w szczególności p. Prezydentowi Bydgoszczy Rafałowi Bruskiemu, firmom Oponeo, SISU i Kujawsko-Pomorskiemu Związkowi Piłki Nożnej z p. Eugeniuszem Nowakiem na czele - dla Was wielkie, wielkie brawa!

Fot: RaJu photography


 

------------------------------------------------------

➡Obóz letni w Wągrowcu - 25.06 - 01.07.2022 -ZAPISYu trenerów

------------------------------------------------------

⬇️Przekaż 1% podatku dla UKS TĘCZA BYDGOSZCZ
Aby to zrobić należy wpisać w formularzu PIT:
➡ KRS: 0000270261
➡ Cel szczegółowy: UKS TĘCZA BYDGOSZCZ 7476
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości