UKS SP 12 Tęcza Bydgoszcz druga w turnieju organizowanym przez przez PZPN i FIFA

Bydgoska UKS SP 12 Tęcza zajęła drugie miejce w I edycji Turnieju From schools to women’s league - rozgrywkach promujących futbol wśród dziewczynek w wieku 7-9 lat organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej, w ramach organizowanej przez FIFA kampanii Live Your Goals. Zwycięzcą turnieju została SP 6 Inowrocław.

Do udziału w I edycji przystąpiło 5 zespołów z województwa Kujawsko-pomorskiego, które w trakcie roku szkolnego rywalizowały o mistrzostwo regionu i wyjazd na turniej finałowy do Warszawy. Od października odbyło się 5 turniejów, a ostatni etap rozgrywek został przeprowadzony w Bydgoszczy na Orliku Tęczy. Ostatecznie rozgrywki wygrała SP 6 Inowrocław przed SP 12 Bydgoszcz i to popularna Szóstka pojedzie na finały ogólnopolskie, a my trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w Warszawie.

5. SP 16 Toruń            20   3     1 - 96

Warto podkreślić, że rozgrywki From schools to women’s league odbywały się w fantastycznej rodzinnej atmosferze. Dziewczynki i rodzice bawili się doskonale pomimo zmiennych warunków pogodowych, a na koniec rozgrywek zawodniczki zostały nagrodzone pucharami, medalami oraz nagrodami ufundowanymi przez PZPN. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję Turnieju From schools to women’s league. Jeszcze raz wielkie dzięki PZPN!!!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i na nasz kanał video na relację filmową z wydarzenia!