Turniej Marka Wielgusa 2012 zakończony

Powróciliśmy z Wrocławia. VII miejsce w Polsce uznajemy za kolejny wielki sukces. Rywalizacja wśród dziewcząt staje się coraz bardziej wyrównana. Nowe zespoły dobijają się do czołówki, wśród której bezapelacyjnie pozostaje nasza drużyna.

Wyjście z grupy eliminacyjnej nie było łatwe. Spotkaliśmy się z UKS Bielawa (dolnośląskie), UKS Orzeł 2010 Wałcz (zachodniopomorskie) oraz SP Niedźwiadna ( podlaskie). Pierwszy mecz z Bielawą bardzo zacięty i wyrównany. Mimo szybkiej straty gola nasze dziewczyny zaczęły odrabiać straty. Po trafieniach Józefa i Igi wygraliśmy 2-1. To ważne zwycięstwo na początek turnieju. Drugi mecz to mecz walki z małym wskazaniem na nasze przeciwniczki. Przegrywamy 1-3 po trafieniu Echo. Ostatni pojedynek musieliśmy wygrać aby awansować z grupy. Tak też się stało. 2-0 po trafieniach Józefa i nastepnego dnia gramy w ćwierćfinale z UMKS Ostrovia Ostrówek. Rywalki okazały się lepsze i pewnie wygrały 5-0. W tym spotkaniu drobnej kontuzji nabawiła się nasza bramkarka Marta i musiała zastapić ją zawodniczka z pola ( Kurczak). Ambitnie walczyliśmy lecz był to nasz ostatni mecz w turnieju. Ostatecznie uplasowaliśmy się na wysokiej VII pozycji w Polsce. Ponadto nagrodę indywidualną przyznano Zuzi Rydlewskiej ( nagroda Fair Play).

Drużyna zagrała w składzie : Marta Dorosz GK, Wera Retel, Jula Racławska, Zuza Domagalska, Zuza Rydlewska, Iga Lackner, Olivia Ferks, Sylwia Kołodziejska, Zuza Szankowska. Na turniej nie pojechała ze względów zdrowotnych Julia Maćkowska.