Karta zdrowia

Badania lekarskie

KARTA ZDROWIA

Podstawowym dokumentem, który umożliwia uczestnictwo w rozgrywkach prowadzonych przez Kujawsko – Pomorski Związek Piłki Nożnej jest Karta Zdrowia Zawodnika. Kartę wydaje lekarz medycyny sportowej na okres ważności 6 miesięcy. Lekarze pozostałych specjalności nie są upoważnieni do wydawania lub przedłużania ważności dokumentu. Rodzice są zobowiązani do nadzorowania ważności karty zdrowia swoich dzieci.

Wyrobienie karty zdrowia

1. W pierwszym etapie należy uzyskać skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu do lekarza medycyny sportowej. Lekarz rodzinny skieruje zawodnika na badanie moczu i krwi, które można wykonać w swojej przychodni oraz wypisze skierowanie do lekarza sportowego.
  2. W drugim etapie po zarejestrowaniu się do lekarza sportowego należy zabrać ze sobą wyniki badań i skierowanie. Lekarz sportowy wypisze skierowanie do dalszych specjalistów. Z wynikami badań należy wrócić do lekarza sportowego, który wystawi kartę zdrowia zawodnika.

W karcie zawodnika należy podać nazwę klubu:

UKS TĘCZA BYDGOSZCZ

Wyrobioną i ważną kartę zdrowia należy zabierać ze sobą na każdy turniej i każdy mecz.

Przedłużenie karty zdrowia

Należy udać się do lekarza medycyny sportowej z kartą zdrowia sportowca.

W Bydgoszczy kartę zdrowia zawodnika można wyrobić:

• Wojewódzka Przychodnia Sportowo - Lekarska w Bydgoszczy, ul. Rejtana 1, tel. 52 322 20 91
  • Przychodnia Vitamed Bydgoszcz, ul. Kościuszki 35, tel. 52 347 88 15
  • Łochowo - dr Kuczyński - 52 381 91 38