TĘCZA WICEMISTRZEM POLSKI U-12!!

TĘCZA WICEMISTRZEM POLSKI U-12!!

Historyczny sukces Tęczy Bydgoszcz - podopieczne Patryka Szymczaka i Krzysztofa Mrozika przy fantastycznym wsparciu rodziców, zawodniczek i całego sztabu szkoleniowego z trenerem koordynatorem Michałem Araszewskim na czele zdobyły wicemistrzostwo Polski w kategorii U-12 kobiet. Mecz o złoto na Stadionie Narodowym transmitowała na żywo Telewizja Polsat.

UKS Tęcza Bydgoszcz to jeden z niewielu klubów, który wystawił w Finałach Ogólnopolskich Pucharu Tymbarku drużyny zarówno w kat. U-10, jak i U-12. Oba zespoły przeszły rozgrywki grupowe jak burza i z kompletem zwycięstw zameldowały się w ćwierćfinałach. W fazie pucharowej fantastycznie poradził sobie starszy zespół, który wygrał w ćwierćfinale z ubiegłorocznym wicemistrzem Polski kat. U-10 Beniaminkiem Krosno 3:1 i w półfinale pokonał zeszłorocznego mistrza Polski U-12 Ząbkovię Ząbki 2:1. To oznaczało, że bydgoszczanki awansowały do wielkiego finału na Stadionie Narodowym, w którym zmierzyły się UKS SMS Łódź. W decydującym spotkaniu bydgoszczanki dzielnie stawiały opór utytułowanym rywalkom, oddały nawet więcej strzałów i przeprowadziły sporo ciekawych akcji, ale tego dnia to łodzianki były bardziej skuteczne i ostatecznie zasłużenie wygrały 4:0. Po meczu jednak trener zwycięzców Sebastian Papis powiedział, że tak wysoki wynik nie odzwierciedlał przebiegu spotkania: Mimo, że wynik pozornie wskazuje łatwą przeprawę w finale, chylimy czoła przed Tęczą, bo zaczęły bardzo dobrze, a nasze mecze zwykle kończą się stykowymi wynikami - powiedział trener Papis. Łodziankom gratulujemy zwycięstwa i dziękujemy za sportową rywalizację. Wierzymy, że już wkrótce uda nam się zrewanżować :)

Z kolei w kategorii U-10 zawodniczki Michała Glińskiego i Mikołaja Ludki po rewelacyjnej grze w fazie grupowej już w ćwierćfinale zmierzyły się z późniejszym Mistrzem Polski Beniaminkiem Krosno. Tym razem młode, Czerwone Bestie musiały uznać wyższość rywalek. W kolejnych spotkaniach było już jednak znacznie lepiej i po zwycięstwie z Łomżyczką Łomża i minimalnej porażce z grupowym rywalem Piastem Skawina, bydgoszczanki zajęły ostatecznie 6 miejsce w końcowej klasyfikacji. Poniżej komplet rezultatów, statystyki i wypowiedzi szkoleniowców:


U-10
Faza grupowa

UKS Tęcza Bydgoszcz - Piast Skawina 2:1
UKS Tęcza Bydgoszcz - UKS Kunów 2:0
UKS Tęcza Bydgoszcz - SP 18 Olsztyn 4:1

Faza pucharowa
Ćwierćfinał

UKS Tęcza Bydgoszcz - Beniaminek Krosno 1:8

Mecz o miejsce 5-8
UKS Tęcza Bydgoszcz - Łomżyczka Łomża 2:0

Mecz o miejsce 5
UKS Tęcza Bydgoszcz - Piast Skawina 1:2

Bramki zdobyły:
Nadia Wosik 5, Amelia Brejecka 4, Agata Polaszek, Nina Piasecka, Julia Glińska po 1. Ponadto zagrały Zuzia Bryll, Joanna Gorzycka, Maria Puszka - Milczyńska, Aleksandra Kłosowska, Nicola Masternak.

Trenerzy Michał Gliński / Mikołaj Ludka

Trener Michał Gliński: Turniej o Puchar Tymbarku to wspaniała przygoda i możliwość zdobycia niepowtarzalnych, bezcennych doświadczeń, które z pewnością zaprocentują w przyszłości. Jestem dumny z dziewczynek bo mimo osłabienia i licznych urazów spowodowanych faulami przeciwniczek, młode Czerwone Bestie pokazały charakter i walczyły bardzo dzielnie oraz udowodniły, że potrafią grać w piłkę na dobrym poziomie strzelając bramki z każdym przeciwnikiem! Jednocześnie warto podkreślić doskonałą organizację turnieju. Tęczówki zostały zakwaterowane w wysokiej klasy hotelu z pełnym, przepysznym wyżywieniem (nawet w wersji bezglutenowej dla jednej z zawodniczek!!), wszędzie były dowożone autokarem klasy LUX, a nad całością czuwał przydzielony nam wolontariusz. Dla wielu z nich było to również ogromne przeżycie bo pierwszy raz pojechały same na kilka dni bez rodziców i musiały w ekspresowym tempie nauczyć się samodzielności z czego wywiązały się na medal! Na koniec chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji wyjazdu oraz przede wszyskim chciałbym złożyć wyrazy uznania dla naszych fantastycznych kibiców - rodziców, którzy byli z nami na dobre i na złe! To dzięki Wam i przy naszej pomocy dziewczynki mogą realizować swoją pasję i spełniać marzenia!


U-12
Faza grupowa
UKS Tęcza Bydgoszcz - ZS Bystrzejowice Pierwsze 8:0
UKS Tęcza Bydgoszcz - SP Samborowo 3:1
UKS Tęcza Bydgoszcz - Orlik Klimontów 7:0

Faza pucharowa
Ćwierćfinał

UKS Tęcza Bydgoszcz - Beniaminek Krosno 3:1

Półfinał
UKS Tęcza Bydgoszcz - Ząbkovia Ząbki 2:1

Finał
UKS Tęcza Bydgoszcz - UKS SMS Łódź 0:4

Bramki w turnieju zdobyły:
Patrycja Sitkowska 7, Natalia Jamrozik 5, Emilia Sobierajska 4, Martyna Sulecka 2, Anna Pietraszewska, Jagoda Rachuba, Anna Bucholc i Martyna Kubiak, Zuzanna Czapiewska po 1. Ponadto w turnieju zagrała jeszcze Oliwia Nowińska.

Trenerzy: Patryk Szymczak / Krzysztof Mrozik

Po turnieju trener Patryk Szymczak powiedział: Przez cały turniej Czerwone Bestie grały celną, kulaną piłkę. Po fazie grupowej nasza etatowa bramkarka z powodu urazu dłoni była wykluczona z gry na bramce. W tym momencie fantastycznie zareagowala koleżanka Oliwia Nowińska, która zgłosiła chęć zastąpienia jej w fazie pucharowej i spisała się znakomicie. Miałem poważny dylemat kto ma zagrać w bramce na Stadionie Narodowym bo każda z zawodniczek chciała zagrać. Jestem bardzo dumny ze swoich podopiecznych, które zostawiły 200% zaangażowania na boisku, realizowały w pełni tęczową filozofię i grały zespołowo. Jednocześnie dziękuję rodzicom za super doping i wsparcie - dodaliście nam sił w tym uporczywym słońcu i byliście bezcenni jak woda podczas meczu.

Relacja video z meczu finałowego pod poniższym Linkiem:

https://www.laczynaspilka.pl/aktualnosci/wideo-tak-dzieci-rywalizowaly-na-pge-narodowym-zobacz-mecze-finalowe

Na koniec bardzo dziękujemy naszym sponsorom i partnerom bez których ten wyjazd nie byłby możliwy. Są to:

  • Urząd Miasta Bydgoszczy i Pan Prezydent Rafał Bruski,
  • Polski Związek Piłki Nożnej, 
  • Kujawsko - Pomorski Związek Piłki Nożnej,
  • Szkoła Podstawowa nr 12 w Bydgoszczy,
  • firma Bazy i Systemy Bankowe Spółka z o.o.,
  • Putka - Piekarnia bezglutenowa,
  • Kino Helios w Bydgoszczy,
  • Pizzeria NYPD z Bydgoszczy.

Szkolenie dzieci i młodzieży w piłce nożnej jest dofinansowane z budżetu Urzędu Miasta Bydgoszczy!

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości