Tęcza pokonała wielkie firmy - Juventus i Romę!

Tęcza pokonała wielkie firmy - Juventus i Romę!

Młode piłkarki bydgoskiej Tęczy spędziły Święta Wielkanocne we włoskiej Ravennie gdzie miały przyjemność uczestniczyć w jednym z najmocniejszych turniejów na świecie w kategorii młodziczek. Czerwone Bestie rywalizowały z piłkarskimi gigantami i swoją postawą udowodniły, że są w stanie wygrać z każdym!

Mimo, iż nasz szkolny klub był w towarzystwie znakomitych firm prawdziwym Kopciuszkiem to jechaliśmy do Włoch z nadziejami na dobry występ. Trener Patryk Szymczak mówił przed turniejem: - Dziewczyny są skoncentrowane na zadaniu, w pełni skupione i już nie mogą się doczekać rozgrywek. Są odważne i gotowe do walki z każdym przeciwnikiem! - opowiada trener Patryk Szymczak. Chcemy zmierzyć się z najlepszymi na świecie i zobaczyć co musimy jeszcze poprawić by nasze zawodniczki grały jeszcze lepiej. Naszym celem jest wyszkolenie piłkarki na miarę reprezentacji Polski i mamy nadzieję, że już wkrótce Tęczówki zostaną powołane do Letniej Akademii Młodych Orlic, a w przyszłości do kadry narodowej!

Działacze Tęczy wraz z rodzicami i sponsorami zadbali również by zawodniczki miały komfortowe warunki podczas turnieju oraz poznały miejscową kulturę i lokalne atrakcje. Zawodniczki mieszkały w hotelu nad samym Adriatykiem, odwiedziły największy, włoski park rozrywki Mirabilandię oraz miejscowe zabytki. - Aby się dobrze zaaklimatyzować dziewczyny poleciały na turniej samolotem już w czwartek. Zależy nam by każda z zawodniczek miała z tego wyjazdu niesamowite wspomnienia i niezależnie od wyniku, do Polski wróciła bogatsza o nowe doświadczenia - dodała trenerka Karolina Bietracka. - Liczę na to, że sprawimy w tym turnieju niespodziankę bo mamy w składzie wyselekcjonowane zawodniczki z całego regionu, które w przyszłości chcą być piłkarkami i wierzę, że ten turniej będzie kolejnym krokiem do tego by zrealizowały swoje marzenia! - podkreślała przed turniejem trenerka.

Założenia trenerów i marzenia zawodniczek spełniły się pod każdym względem. Bydgoszczanki od pierwszej minuty turnieju walczyły jak lwice i dały z siebie więcej niż 100%. Mimo bardzo wysoko postawionej poprzeczki udowodniły, że stać je na wiele i pkonały m.in. słynne zespoły Juventusu Turyn i AS Roma oraz zremisowały z Fiorentiną i czołowym, amerykańskim zespołem West Coast Rush. Minimalne porażki z Sampdorią Genua czy Bologną też wstydu nie przynoszą i pokazują, że dziewczyny potrafią grać w piłkę na światowym poziomie. Warto podkreślić, że Tęczówki strzeliły bramki każdemu rywalowi i z każdym walczyły jak równy z równym mimo, iż były najmłodszą i najmniejszą drużyną w turnieju! Za fantastyczną postawę należą im się ogromne brawa! Dobrą grę Tęczówek doceniły również inne kluby, które zaproponowały Tęczy współpracę oraz wspólne wyjazdy na turnieje co z pewnością będzie miało miejsce w najbliższych latach.

Patryk Szymczak: Taki turniej to dla zawodniczek niesamowite doświadczenia oraz fantastyczna przygoda. Mieliśmy okazję zmierzyć się z najlepszymi zespołami świata i pokazaliśmy, że w kategorii wiekowej młodziczek jesteśmy w stanie rywalizować z każdą drużyną. Moje piłkarki zademonstrowały wysokie umiejętności techniczno-taktyczne i ogromną wolę walki co pokazuje, że nasze metody szkoleniowe są właściwie dobrane. Pracujemy jednak dalej i cały czas doskonalimy nasz pomysł na grę dzięki czemu z pewnością zaskoczymy jeszcze wielu przeciwników. Na koniec chciałbym podziękować zawodniczkom, trenerom i sponsorom za organizację tego kapitalnego wyjazdu.

Warto dodać, że w organizację wyjazdu włączył się cały sztab szkoleniowy Tęczy, rodzice oraz sponsorzy i partnerzy (Urząd Miasta Bydgoszczy, Oponeo, Live Food, Yellowfrog, SISU).

Poniżej komplet wyników:
Tęcza Bydgoszcz - West Coast Rush 1:1
Tęcza Bydgoszcz - Sampdoria Genua 1:3
Tęcza Bydgoszcz - AS Roma 2:0
Tęcza Bydgoszcz - Juventus Turyn 3:1
Tęcza Bydgoszcz - Fiorentina 1:1
Tęcza Bydgoszcz - Bologna 1:2

Ostatecznie zespół w całym turnieju zajął 10. miejsce, a zawody wygrała Atalanta Bergamo, przed AS Roma, East Coast Rush i Spartą Praga.

Zadanie publiczne zostało dofinansowane ze środków budżetu Miasta Bydgoszcz

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości